Mime Mail (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Body
id: Isi

en: Subject
id: Judul

en: Language
id: Bahasa

en: Email settings
id: Pengaturan email

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Mail
id: Email

en: The subject of the message.
id: Subyek pesan email.

en: To
id: Untuk

en: Roles
id: Peran

en: System
id: Sistem

en: Recipient
id: Penerima

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: access denied
id: akses ditolak

en: Attachments
id: Sisipan

en: Key
id: Kunci

en: Your message has been sent.
id: Pesan anda sudah dikirim.

en: Send message
id: Kirim pesan

en: About
id: Tentang

en: Sender name
id: Nama pengirim

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
id: Alamat e-mail yang mana pesan seharusnya dikirimkan ATAU masukan  [node:author:mail], [comment:author:mail] dll, jika Anda ingin mengirimkan sebuah e-mail kepada penulis aslinya.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
id: Masukan alamat e-mail yang sah atau gunakan token alamat e-mail seperti %author.
