Mime Mail (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Subject
pt: Assunto

en: Language
pt: Idioma

en: Email settings
pt: Configurações de e-mail

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Mail
pt: E-mail

en: The subject of the message.
pt: O assunto da mensagem.

en: To
pt: Para

en: Roles
pt: Papéis

en: System
pt: Sistema

en: Recipient
pt: Destinatário

en: Not installed
pt: Não instalado

en: access denied
pt: acesso negado

en: Attachments
pt: Anexos

en: Key
pt: Chave

en: The mail's subject.
pt: O assunto do email.

en: Your message has been sent.
pt: Sua mensagem foi enviada.

en: Plaintext email only
pt: Email apenas com texto puro

en: Process incoming messages posted to this site
pt: Processar mensagens recebidas pelo site

en: E-mail engine
pt: Mecanismo de email

en: Send message
pt: Enviar mensagem

en: About
pt: Sobre

en: rules
pt: regras

en: Sender name
pt: Nome do Remetente

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
pt: O endereço de e-mail para o qual a mensagem deve ser enviada OU use [node:author:mail], [comment:author:mail], etc, se você gostaria de enviar um e-mail para o autor original do post.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
pt: Informe um endereço de e-mail válido ou use um token de e-mail como %author.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
pt: Selecione os papéis cujos usuários devem receber o e-mail.

en: Example modules
pt: Módulos de exemplo

en: Reply to
pt: Responder a

en: Check this option if you do not wish to receive email messages with graphics and styles.
pt: Marque esta opção se você não deseja receber e-mails com gráficos e estilos.

en: The name that all site emails will be from when using default engine.
pt: Esse é o nome que aparecerá em todos e-mails do site utilizando a configuração padrão.

en: The email address that all site e-mails will be from when using default engine.
pt: Esse é o endereço de e-mail utilizado para todo o site se você usar as configurações padrão.
