Minify (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: File path
pt: Caminho do arquivo

en: File name
pt: Nome do arquivo

en: Performance
pt: Desempenho

en: Performance and scalability
pt: Performance e escalabilidade
