Minify (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: File path
pt: Caminho do ficheiro

en: File name
pt: Nome do ficheiro

en: Performance
pt: Desempenho
