Minify (7.x-1.5) - en to gd translation catalogue (5 entries)

en: Status
gd: Staid

en: Operations
gd: Gnìomhan

en: File path
gd: Slighe an fhaidhle

en: File name
gd: Ainm an fhaidhle

en: Performance
gd: Dèanadas
