Minify (7.x-1.7) - en to ast translation catalogue (5 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Version
ast: Versión

en: File name
ast: Nome del ficheru

en: Performance
ast: Rendimientu
