Two Factor Authentication - TFA / Passwordless Login (7.x-2.31) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Submit
pt: Enviar

en: Attribute
pt: Atributo

en: Value
pt: Valor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Support
pt: Suporte

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Test
pt: Testar

en: Back
pt: Voltar

en: Save
pt: Guardar

en: Enter Username
pt: Digite o nome do utilizador

en: Save Settings
pt: Guardar definições

en: Phone
pt: Telefone

en: Query
pt: Consulta

en: User account
pt: Conta de utilizador

en: Get Started
pt: Iniciar

en: Password should not be the same as username or email
pt: A senha não deve ser igual ao nome de utilizador ou e-mail

en: Password should not be the same as first name
pt: A senha não deve ser igual ao nome

en: Password should not be the same as last name
pt: A senha não deve ser igual ao sobrenome

en: Password should not be the same as first name or last name.
pt: A senha não deve ser igual ao nome ou sobrenome.
