Mini site (7.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (6 entries)

en: Exists
cs: Existuje

en: Maximum upload size
cs: Maximální velikost nahrávaného souboru

en: Unable to create
cs: Nebylo možné vytvořit

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
cs: Pro omezení povolené velikosti souboru zadejte hodnotu typu "512" (bajtů), "80 KB" (kilobajtů) nebo "50 MB" (megabajtů). Necháte-li prázdné, velikost souboru bude omezena pouze nastavením <em>maximum post</em> a <em>file upload size</em> v PHP. Současný limit je <strong>%limit</strong>.

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
cs: Seznam povolených koncovek souborů není platný. Ujistěte se, že nezadáváte tečky na začátku a koncovky máte oddělené čárkou nebo mezerou.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.
