Mini site (7.x-1.0-unstable1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Exists
fr: Présent

en: Maximum upload size
fr: Taille maximale de transfert

en: Unable to create
fr: Création impossible

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
fr: Saisissez une valeur comme "512" (octets), "80 KB" (kilo octets) ou "50 MB" (méga octets) pour restreindre la taille de fichier autorisée. Si ce champ est laissé vide, la taille du fichier ne sera limitée que par la taille maximale de transfert de PHP (limite actuelle <strong>%limit</strong>).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
fr: La liste des extensions autorisées n'est pas valide. Soyez certains d'exclure les points précédents l'extension et de séparer les extensions par un espace ou une virgule.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fr: Séparer les extensions avec un espace ou une virgule sans inclure le point.
