Mirrors Import Export (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Submit
fa: ثبت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Date
fa: تاریخ

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Text
fa: متن

en: User
fa: کاربر

en: Node
fa: محتوا

en: Views UI
fa: رابط کاربری نماها

en: Integer
fa: صحیح

en: Decimal
fa: اعشار

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Boolean
fa: منطقی

en: Bundle
fa: بسته

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
