Mirrors Import Export (7.x-1.3) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Submit
ast: Unviar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Date
ast: Data

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: Text
ast: Testu

en: User
ast: Usuariu

en: Node
ast: Noyu

en: Integer
ast: Enteru
