Mirrors Import Export (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Date
de: Datum

en: Taxonomy term
de: Taxonomie-Begriff

en: User
de: Benutzer

en: Node
de: Beitrag

en: Views UI
de: Views-UI

en: Integer
de: Ganzzahl

en: Decimal
de: Dezimalzahl

en: No content available.
de: Kein Inhalt verfügbar.

en: Boolean
de: Boolesch

en: Bundle
de: Subtyp

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Taxonomy Term
de: Taxonomie-Begriff

en: Mirrors
de: Spiegel

en: Commerce Customer Profile
de: Commerce-Kundenprofil

en: Entity Reference
de: Entitätsreferenz

en: Address field
de: Addressfeld
