Mirrors Import Export (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Text
fr: Texte

en: User
fr: Utilisateur

en: Node
fr: Nœud

en: Integer
fr: Entier

en: Decimal
fr: Décimal

en: Importer
fr: Outil d'importation

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Boolean
fr: Booléen

en: Bundle
fr: Type

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Taxonomy Term
fr: Terme de taxonomie

en: Commerce Customer Profile
fr: Profil Client Commerce

en: Address field
fr: Champ adresse
