Mix and Match (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Help
pt: Ajuda

en: Background Color
pt: Cor de Fundo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Leaderboard
pt: Cabeçalho

en: Red
pt: Vermelho

en: White
pt: Branco

en: Link color
pt: Cor das ligações

en: Gray
pt: Cinzento

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Black
pt: Preto

en: Body background color
pt: Corpo cor de fundo

en: Secondary
pt: Secundário

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Light Blue
pt: Azul claro

en: White (default)
pt: Branco (predefinido)

en: Content area background
pt: Fundo da área de conteúdo

en: Add a white background to content area
pt: Adicionar um fundo branco para área de conteúdo

en: Gray (default)
pt: Cinza (predefinido)

en: Light Gray
pt: Cinza claro

en: Dark Gray
pt: Cinza escuro

en: Light Green
pt: Verde claro

en: Light Orange
pt: Laranja claro
