Mix and Match (7.x-2.1) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Help
uk: Довідка

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Link Color
uk: Колір посилання

en: Leaderboard
uk: Повний банер

en: Red
uk: Червоний

en: White
uk: Білий

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Gray
uk: Сірий

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Teal
uk: Зеленувато-блакитний

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Black
uk: Чорний

en: Main Content
uk: Основний вміст

en: Dark Blue
uk: Темно-синій

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Naked
uk: Чистий

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Search...
uk: Пошук...

en: Brown
uk: Коричневий

en: Menu Bar
uk: Панель меню

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Light Blue
uk: Світло-синій

en: Aside
uk: Ззовні

en: Tertiary
uk: Третинне

en: Light Gray
uk: Світло-сірий

en: Dark Gray
uk: Темно-сірий

en: Light Green
uk: Світло-зелений

en: Light Orange
uk: Світло-жовтогарячий

en: Box Shadows
uk: Тіні блоків

en: Dark Green
uk: Темно-зелений

en: Header Text Color
uk: Колір тексту заловку

en: Maroon
uk: Темно-бордовий

en: Text Colors
uk: Кольори

en: AdaptiveTheme subtheme with multiple configurable colors and styles
uk: Підтема AdaptiveTheme з безліччю налаштовуваних стилів і кольорів.
