Mix and Match (7.x-2.0) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Help
hu: Súgó

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Leaderboard
hu: Ranglista

en: Red
hu: Vörös

en: White
hu: Fehér

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Gray
hu: Szürke

en: Purple
hu: Bíbor

en: Teal
hu: Halványkék

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Orange
hu: Narancs

en: Black
hu: Fekete

en: Main Content
hu: Tartalom

en: Dark Blue
hu: Sötétkék

en: Body background color
hu: Törzs háttérszín

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Search...
hu: Keresés...

en: Brown
hu: Barna

en: Menu Bar
hu: Menüsor

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Light Blue
hu: Világoskék

en: Tertiary
hu: Harmadlagos

en: White (default)
hu: Fehér (alapértelmezés)

en: Content area background
hu: Tartalmi terület háttere

en: Add a white background to content area
hu: Fehér hátteret adjon a tartalmi területhez

en: Gray (default)
hu: Szürke (alapértelmezés)

en: Light Gray
hu: Világosszürke

en: Dark Gray
hu: Sötétszürke

en: Light Green
hu: Világoszöld

en: Light Orange
hu: Világosnarancs

en: Dark Green
hu: Sötétzöld

en: Header Background Color
hu: Fejléc háttérszíne

en: Header Text Color
hu: Fejléc betűszíne

en: Round Corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Light Purple
hu: Világos lila

en: Light Teal
hu: Világos tengerzöld

en: Text Colors
hu: Szövegszínek

en: Block header text color
hu: A blokkfejléc szövegszíne

en: 3px radius
hu: 3px sugár

en: 7px radius
hu: 7px sugár

en: 11px radius
hu: 11px sugár
