Mobile sliding menu (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Next
ru: Вперёд

en: title
ru: заголовок

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Search
ru: Поиск

en: Back
ru: Назад

en: header
ru: шапка

en: Save
ru: Сохранить

en: search
ru: поиск

en: add
ru: добавить

en: Block
ru: Блок

en: General
ru: Общий

en: Log in
ru: Войти

en: Collapsed
ru: Свернуто

en: update
ru: обновить

en: open
ru: открыто

en: position
ru: позиция

en: width
ru: ширина

en: height
ru: высота

en: Blocks
ru: Блоки

en: Select a block
ru: Выбор блока

en: clone
ru: клонировать

en: The settings have been saved.
ru: Настройки были сохранены.

en: close
ru: закрыть

en: Main menu
ru: Главное меню

en: User menu
ru: Меню пользователя

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
ru: Введите заголовок блока. Для отключения заголовка, используйте запись <em>!placeholder</em>. Если нужно использовать стандартный заголовок, то оставьте это поле пустым.

en: Counters
ru: Счётчики

en: Management
ru: Управление

en: classes
ru: классы
