Mobile sliding menu (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: title
fr: titre

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Search
fr: Rechercher

en: Back
fr: Précédent

en: header
fr: en-tête

en: Save
fr: Enregistrer

en: search
fr: rechercher

en: add
fr: ajouter

en: Block
fr: Bloc

en: General
fr: Général

en: Log in
fr: Se connecter

en: Collapsed
fr: Replié

en: update
fr: mettre à jour

en: No results found.
fr: Aucun résultat n'a été trouvé.

en: open
fr: ouvert

en: width
fr: largeur

en: height
fr: hauteur

en: Blocks
fr: Blocs

en: Select a block
fr: Sélectionnez un bloc

en: clone
fr: cloner

en: The settings have been saved.
fr: Les paramètres ont été enregistrés.

en: close
fr: fermer

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Wrap
fr: Envelopper

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
fr: Supplante le titre par défaut du bloc. Entrer <em>!placeholder</em> pour ne pas afficher de titre ou laisser vide pour garder le titre par défaut du bloc.

en: Management
fr: Gestion

en: Top menu
fr: Menu du haut

en: selector
fr: sélecteur
