Mobile sliding menu (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Seguinte

en: title
pt: título

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Pesquisar

en: Back
pt: Voltar

en: header
pt: cabeçalho

en: Save
pt: Guardar

en: search
pt: procurar

en: add
pt: adicionar

en: General
pt: Geral

en: Log in
pt: Entrar

en: Collapsed
pt: Fechada

en: update
pt: atualizar

en: open
pt: aberta

en: width
pt: largura

en: height
pt: altura

en: Blocks
pt: Blocos

en: The settings have been saved.
pt: As definições foram guardadas.

en: close
pt: fechar

en: Main menu
pt: Menu principal

en: User menu
pt: Menu de utilizador

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
pt: Alterar o título o título predefinido do bloco. Utilize <em>!placeholder</em> para não mostrar o título ou deixe em branco para usar o título padrão do bloco.

en: Management
pt: Gestão
