Mobile sliding menu (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: title
uk: назва

en: content
uk: матеріал

en: footer
uk: нижній колонтитул

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: header
uk: верхній колонтитул

en: Save
uk: Зберегти

en: search
uk: пошук

en: add
uk: додати

en: theme
uk: тема

en: Block
uk: Блок

en: General
uk: Загальне

en: Log in
uk: Вхід

en: Collapsed
uk: Згорнуте

en: menu
uk: меню

en: update
uk: оновити

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: open
uk: відкрито

en: position
uk: розташування

en: Missing
uk: Відсутнє

en: width
uk: ширина

en: height
uk: висота

en: flag
uk: прапор

en: toggle
uk: перемикнути

en: Blocks
uk: Блоки

en: collapsed
uk: згорнуто

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Select a block
uk: Виберіть блок

en: selected
uk: обране

en: clone
uk: клонувати

en: The settings have been saved.
uk: Настроювання були збережене.

en: collapse
uk: згорнути

en: counter
uk: лічильник

en: Main menu
uk: Головне меню

en: label
uk: мітка

en: Wrap
uk: Переносити

en: User menu
uk: Меню користувача

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
uk: Перевизначіть базовий заголовок блоку. Щоб не показувати заголовок, використовуйте <em>!placeholder</em>, або, щоб відображався базовий заголовок, залиште порожнім.

en: Management
uk: Керування

en: panel
uk: панель
