Mobile sliding menu (7.x-2.1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: title
it: titolo

en: content
it: contenuto

en: footer
it: messaggio a piè di pagina

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: header
it: intestazione

en: Save
it: Salva

en: search
it: ricerca

en: add
it: aggiungi

en: theme
it: tema

en: Block
it: Blocco

en: General
it: Generale

en: Log in
it: Accedi

en: Collapsed
it: Raggruppato

en: update
it: aggiorna

en: open
it: aperto

en: Missing
it: Mancante

en: width
it: larghezza

en: height
it: altezza

en: Blocks
it: Blocchi

en: collapsed
it: raggruppato

en: clone
it: duplica

en: The settings have been saved.
it: Le impostazioni sono state salvate.

en: Main menu
it: Menu principale

en: label
it: etichetta

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
it: Sovrascrivi il titolo predefinito del blocco. Usa <em>!placeholder</em> per non mostrare il titolo o lascia il campo vuoto per mostrare il titolo predefinito.
