Mobile sliding menu (7.x-2.1) - en to nl translation catalogue (69 entries)

en: Title
nl: Titel

en: title
nl: titel

en: content
nl: inhoud

en: footer
nl: voet

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: header
nl: kop

en: Save
nl: Opslaan

en: search
nl: zoeken

en: add
nl: toevoegen

en: theme
nl: thema

en: Block
nl: Blok

en: General
nl: Algemeen

en: Log in
nl: Inloggen

en: Collapsed
nl: Ingeklapt

en: update
nl: bijwerken

en: Enabled?
nl: Ingeschakeld?

en: No results found.
nl: Geen resultaten gevonden.

en: position
nl: positie

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: width
nl: breedte

en: height
nl: hoogte

en: flag
nl: vlag

en: Blocks
nl: Blokken

en: collapsed
nl: ingeklapt

en: Select a block
nl: Selecteer een blok

en: selected
nl: geselecteerd

en: clone
nl: dupliceren

en: The settings have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: collapse
nl: inklappen

en: counter
nl: teller

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
nl: De standaardtitel van het blok overschrijven. Gebruik <em>!placeholder</em> om geen titel weer te geven of laat het veld leeg om de standaardbloktitel te gebruiken.

en: check
nl: controleer

en: Management
nl: Beheer

en: Top menu
nl: Menu (boven)

en: Enable or disable the mmenu.
nl: Mmenu in- of uitschakelen.

en: --- Please select a block ---
nl: --- Selecteer een blok ---

en: Min depth
nl: Minimum diepte

en: Mmenu options
nl: Mmenu-opties

en: For more information about the options, please visit the page <a href="!link">!link</a>.
nl: Lees voor meer informatie over de opties de pagina <a href="!link">!link</a>.

en: zposition
nl: z-positie

en: searchfield
nl: zoekveld

en: Mmenu configurations
nl: Mmenu-instellingen

en: For more information about the configurations, please visit the page <a href="!link">!link</a>.
nl: Lees voor meer informatie over de instellingen deze pagina <a href="!link">!link</a>.

en: perc
nl: percentage

en: The minimum width of the menu.
nl: De minimale breedte van het menu.

en: The maximum width of the menu.
nl: De maximale breedte van het menu.

en: The minimum height of the menu.
nl: De minimale hoogte van het menu.

en: The maximum height of the menu.
nl: De maximale hoogte van het menu.

en: Administer mmenu
nl: Mmenu beheren

en: Administer mmenu settings.
nl: Mmenu-instellingen beheren.

en: Left menu
nl: Menu (links)

en: Right menu
nl: Menu (rechts)

en: Bottom menu
nl: Menu (onder)

en: effects
nl: effecten

en: The add-on has no options.
nl: Deze add-on heeft geen opties.

en: counters (add-on)
nl: tellers (add-on)

en: footer (add-on)
nl: voet (add-on)

en: header (add-on)
nl: kop (add-on)

en: The text above the main menu.
nl: De tekst boven het hoofdmenu.

en: The position of the menu relative to the page. Possible values: "top", "right", "bottom" or "left".
nl: De positie van het menu ten opzichte van de pagina. Mogelijke waardes: 'top', 'right', 'bottom' or 'left'.

en: The z-position of the menu relative to the page. Possible values: "back", "front" or "next".
nl: De z-positie van het menu ten opzichte van de pagina. Mogelijke waardes: 'back', 'front' or 'next'.

en: searchfield (add-on)
nl: zoekveld (add-on)

en: The add-on has no configuration options.
nl: Deze add-on heeft geen configuratiemogelijkheden.

en: counters
nl: tellers
