Mobile Codes (7.x-2.0) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Type
ku: جۆر

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: configure
ku: سازبکە

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Text field
ku: خانەی دەق
