Mobile Codes (7.x-2.1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Enabled
id: Aktif

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Path
id: Jalur

en: Theme
id: Tema

en: Data type
id: Jenis data

en: Block
id: Blok

en: configure
id: konfigurasi

en: Performance
id: Performa

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Example
id: Contoh

en: Provider
id: Penyedia

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Defaults
id: Bawaan

en: block
id: blok

en: Text field
id: Bidang isian teks

en: Blocks
id: Blok

en: Values
id: Nilai

en: Image field
id: Field gambar

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Use path alias
id: Gunakan alias jalur

en: blocks
id: blok

en: Field formatters
id: Pemformat field
