Mobile Codes (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Enabled
tr: Etkin

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Path
tr: Yol

en: Theme
tr: Tema

en: Data type
tr: Veri türü

en: Block
tr: Blok

en: Filter
tr: Süzgeç

en: configure
tr: yapılandır

en: Performance
tr: Performans

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Example
tr: Örnek

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: block
tr: blok

en: Token
tr: Simge

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Values
tr: Değerler

en: Data
tr: Veri

en: Output
tr: Çıktı

en: Generate
tr: Oluştur

en: Chaos tool suite
tr: Chaos Araç Paketi (Chaos Tool Suite)

en: Input filter
tr: Giriş filtresi

en: Image style
tr: Resim stili

en: Use path alias
tr: Yol takma adını kullan

en: blocks
tr: bloklar

en: Field formatters
tr: Alan biçimleyicileri
