Mobile Codes (7.x-2.1) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Theme
uk: Тема

en: Data type
uk: Тип даних

en: Block
uk: Блок

en: Filter
uk: Фільтр

en: configure
uk: налаштувати

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Example
uk: Приклад

en: Note
uk: Примітка

en: Provider
uk: Постачальник

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Defaults
uk: Умовчання

en: block
uk: блок

en: Token
uk: Замінник

en: Extras
uk: Додаткові

en: Parameters
uk: Параметри

en: Text field
uk: Текстове поле

en: Blocks
uk: Блоки

en: @type settings
uk: настроювання @type

en: Preset
uk: Попередня установка

en: Values
uk: Значення

en: Raw
uk: Raw (без обробки)

en: Data
uk: Дані

en: Output
uk: Вивід

en: Generate
uk: Згенерувати

en: Presets
uk: Конфігурації

en: Chaos tool suite
uk: Набір інструментів Chaos

en: Providers
uk: Провайдери

en: Input filter
uk: Фільтр уведення

en: Image field
uk: Поле зображення

en: General configuration
uk: Загальні налаштування

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: presets
uk: набори налаштувань

en: preset
uk: набір налаштувань

en: Use path alias
uk: Використовувати синонім шляху

en: blocks
uk: блоків

en: Field formatters
uk: Форматери полів
