Mobile Codes (7.x-2.1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Theme
hi: थीम

en: Data type
hi: आंकड़ा प्रारूप

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Filter
hi: फिल्टर

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Example
hi: उदाहरण

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: block
hi: ब्लॉक

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Field formatters
hi: क्षेत्र प्रारूपक
