Mobile Codes (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: configure
it: configura

en: Performance
it: Prestazioni

en: Textfield
it: Campo testo

en: Example
it: Esempio

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Parameters
it: Parametri

en: Text field
it: Campo di testo

en: Values
it: Valori

en: Data
it: Dati

en: Chaos tool suite
it: Suite Chaos tool

en: Providers
it: Fonti esterne

en: Use path alias
it: Utilizza gli alias del percorso
