Mobile Codes (7.x-2.1) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Enabled
ro: Activat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Path
ro: Cale

en: Theme
ro: Temă

en: Data type
ro: Tip de date

en: Block
ro: Bloc

en: Filter
ro: Filtru

en: configure
ro: configurează

en: Performance
ro: Performanță

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Example
ro: Exemplu

en: Provider
ro: Furnizor

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: Defaults
ro: Implicite

en: block
ro: bloc

en: Token
ro: Simbol

en: Parameters
ro: Parametri

en: Text field
ro: Câmp text

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Values
ro: Valori

en: Data
ro: Dată

en: Generate
ro: Generează

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Use path alias
ro: Folosiți aliasul căii

en: Field formatters
ro: Formatări pentru câmp
