Mobile jQuery Theme (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (125 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: More
fi: Lisää

en: Version
fi: Versio

en: view
fi: näkymä

en: Search
fi: Etsi

en: Weight
fi: Paino

en: Parent
fi: Isäntä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Back
fi: Takaisin

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Default
fi: Oletus

en: Format
fi: Muoto

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Region
fi: Alue

en: no screenshot
fi: ei kuvaa

en: Check
fi: Muu suoritus

en: Error
fi: Virhe

en: Block
fi: Lohko

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Vocabulary name
fi: Sanaston nimi

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Warning
fi: Varoitus

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Operation
fi: Toimenpide

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: View user profile.
fi: Näytä käyttäjäprofiili.

en: @time ago
fi: @time sitten

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Choice
fi: Vaihtoehto

en: Info
fi: Tieto

en: revert
fi: palauta

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to page @number
fi: Siirry sivulle @number

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Show descriptions
fi: Näytä kuvaukset

en: Blue
fi: Sininen

en: @user's picture
fi: Käyttäjän @user kuva

en: More help
fi: Lisää apua

en: Preview trimmed version
fi: Esikatsele lyhennettyä versiota

en: Preview full version
fi: Esikatsele täyspitkää versiota

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: No comments available.
fi: Kommentteja ei ole saatavilla.

en: Black
fi: Musta

en: Expand layout to include descriptions.
fi: Näytä väljempi ulkoasu, joka sisältää kuvaukset.

en: Hide descriptions
fi: Kätke kuvaukset

en: Compress layout by hiding descriptions.
fi: Näytä suppeampi ulkoasu, joka ei sisällä kuvauksia.

en: Effect
fi: Efekti

en: Error message
fi: Virheviesti

en: edit permissions
fi: muokkaa käyttöoikeuksia

en: original
fi: alkuperäinen

en: edit role
fi: muokkaa roolia

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Vertical Tabs
fi: Pystyvälilehdet

en: sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
fi: Kirjoituksen lyhennettyä versiota käytetään mm. etusivulla ja RSS-syötteissä. Voit merkitä kirjoitukseen erottimen "&lt;!--break--&gt;" (ilman lainausmerkkejä), jolloin se katkaistaan siitä kohtaa.

en: Vote count
fi: Äänten määrä

en: Search form
fi: Hakulomake

en: No modules are available to uninstall.
fi: Ei moduuleita, joita voisi poistaa.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fi: Tämä teema vaatii PHP:stä version @php_required, eikä se toimi version !php_version kanssa.

en: Alert
fi: Varoitus

en: width @width
fi: leveys @width

en: height @height
fi: korkeus @height

en: upscaling allowed
fi: ylöspäin skaalaus sallittu

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
fi: satunnainen välillä -@degrees&deg ja @degrees&deg

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Subscribe to @feed-title
fi: Tilaa RSS-syöte aiheesta @feed-title

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
fi: <a href="@login">Kirjaudu</a> tai <a href="@register">rekisteröidy</a> kommentoidaksesi

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
fi: <a href="@login">Kirjaudu sisään</a> lähettääksesi kommentteja

en: More information about text formats
fi: Lisää tietoa tekstimuodoista

en: Style name
fi: Tyylin nimi

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
fi: Tyylejä ei ole määritettynä. <a href="!url">Lisää tyyli</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
fi: Tälle tyylille ei vielä ole määritettynä efektejä. Lisää efekti valitsemalla vaihtoehto allaolevasta listasta.

en: view actual size
fi: näytä todellinen koko

en: Sample original image
fi: Alkuperäisen kuvan kuvakaappaus

en: Sample modified image
fi: Muokatun kuvan kuvakaappaus

en: Date type
fi: Tietotyyppi

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
fi: Tämä versio ei ole yhteensopiva Drupalin version !core_version kanssa ja se tulisi korvata.

en: Requires: !module-list
fi: Vaatii nämä: !module-list

en: Required by: !module-list
fi: Tätä vaativat: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
fi: Rakennettu <a href="@poweredby">Drupalilla</a>

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
fi: Sanastoja ei ole saatavilla. <a href="@link">Lisää sanasto</a>.

en: Show more content
fi: Näytä lisää sisältöä

en: @name <em>(locked)</em>
fi: @name <em>(lukittu)</em>

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Close overlay
fi: Sulje päällys

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
fi: Vedä ja pudota lohkoja allaoleviin sarakkeisiin. Muutokset tallennetaan automaattisesti. Lisävalintoja löydät <a href="@dashboard-url">asetussivulta</a>.

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: Add other blocks
fi: Lisää muita lohkoja

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
fi[0]: Poistaaksesi moduulin @module sinun on ensin poistettava käytöstä moduuli @required_modules
fi[1]: Poistaaksesi moduulin @module sinun on ensin poistettava käytöstä moduulit @required_modules

en: (Machine name: @type)
fi: (Koneluettava nimi: @type)
