Mobile jQuery Theme (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (109 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: Version
ro: Versiune

en: view
ro: afișează

en: Search
ro: Căutare

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Back
ro: Înapoi

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: no screenshot
ro: nu este screenshot

en: Check
ro: Verifică

en: Error
ro: Eroare

en: Block
ro: Bloc

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Vocabulary name
ro: Nume clasificare

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Warning
ro: Avertizare

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Operation
ro: Operație

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Empty
ro: Gol

en: Choice
ro: Opțiune

en: Info
ro: Informație

en: revert
ro: revenire

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Go to page @number
ro: Mergi la pagina @number

en: Grid
ro: Grilă

en: Show descriptions
ro: Arată descrieri

en: Blue
ro: Albastru

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: More help
ro: Ajutor suplimentar

en: Preview trimmed version
ro: Previzualizare versiune scurtă

en: Preview full version
ro: Previzualizare versiune întreagă

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: No comments available.
ro: Nu sunt comentarii disponibile.

en: Black
ro: Negru

en: Expand layout to include descriptions.
ro: Extinde formatul pentru a include descrierile.

en: Hide descriptions
ro: Ascunde descrierile

en: Compress layout by hiding descriptions.
ro: Comprimați aspectul ascunzând descrierile.

en: Effect
ro: Efect

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: edit permissions
ro: modificare permisiuni

en: edit role
ro: modifică rolul

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Vertical Tabs
ro: Taburi verticale

en: sort ascending
ro: sortează ascendent

en: sort descending
ro: sortează descendent

en: No blocks in this region
ro: Nu sunt blocuri în această regiune

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
ro: Vesiunea prescurtată a articolului arată modul de afişare pe prima pagină sau când este exportat în flux. <span class="no-js">Puteţi insera delimitatorul "&lt;!--break--&gt;" (fără ghilimele) pentru a regla cu fineţe locul unde va fi tăiat articolul.</span>

en: Vote count
ro: Număr voturi

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ro: Acestă temă necesită versiunea PHP @php_required și este incompatibilă cu versiunea PHP !php_version.

en: Alert
ro: Alertă

en: width @width
ro: lăţime @width

en: height @height
ro: înălţime @height

en: upscaling allowed
ro: se permite mărirea

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
ro: aleator între -@degrees&deg şi @degrees&deg

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Subscribe to @feed-title
ro: Abonare la @feed-title

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ro: <a href="@login">Autentificare</a> sau <a href="@register">înregistrare</a> pentru a posta comentarii

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
ro: <a href="@login">Autentificare</a> pentru a posta comentarii

en: More information about text formats
ro: Mai multe informații despre formatele text

en: Style name
ro: Nume stil

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
ro: Momentan nu există niciun efect în acest stil. Adăugați unul selectând o opțiune de mai jos.

en: view actual size
ro: vezi la dimensiunea reală

en: Sample original image
ro: Exemplu de imagine originală

en: Sample modified image
ro: Exemplu de imagine modificată

en: Date type
ro: Tip de dată

en: Requires: !module-list
ro: Necesită: !module-list

en: Required by: !module-list
ro: Necesar pentru: !module-list

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Add other blocks
ro: Adăugare alte blocuri
