Mobile jQuery Theme (7.x-1.0-beta1) - en to sq translation catalogue (73 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Delete
sq: Fshij

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Search
sq: Kërko

en: Weight
sq: Pesha

en: Parent
sq: Prindi

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Go to previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: Go to next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Region
sq: Sektori

en: no screenshot
sq: asnjë pamje

en: Error
sq: Gabim

en: Block
sq: Bllokuar

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Vocabulary name
sq: Emri i fjalorit

en: Add new comment
sq: Shto një koment të ri

en: Uninstall
sq: Çinstalo

en: Operation
sq: Veprimi

en: ‹ previous
sq: ‹ paraardhëse

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: View user profile.
sq: Shfaq profilin e përdoruesit.

en: @time ago
sq: @time më parë

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Choice
sq: Zgjedhja

en: revert
sq: rikthe

en: You are here
sq: Gjëndeni këtu

en: Go to first page
sq: Shko tek faqja e parë

en: Go to last page
sq: Shko tek faqja e fundit

en: Go to page @number
sq: Shko tek faqja @number

en: Show descriptions
sq: Shfaq përshkrimet

en: Blue
sq: Blu

en: @user's picture
sq: Foto e @user

en: Preview trimmed version
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Preview full version
sq: Pamja e parë e versionit të plotë

en: « first
sq: « e para

en: last »
sq: e fundit »

en: No comments available.
sq: Asnjë koment në dispozicion.

en: Black
sq: E zezë

en: Expand layout to include descriptions.
sq: Shpalos layout për të shfaqur përshkrimet.

en: Hide descriptions
sq: Fshih përshkrimet

en: Compress layout by hiding descriptions.
sq: Kompreso layout duke fshehur përshkrimet.

en: edit permissions
sq: ndrysho të drejtat

en: edit role
sq: ndrysho rolin

en: Warning message
sq: Mesazh paralajmërues

en: Vertical Tabs
sq: Skedat vertikale

en: sort ascending
sq: renditje në ngjitje

en: sort descending
sq: rendit në zbritje

en: No blocks in this region
sq: Asnjë bllok në këtë sektor

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
sq: Versioni i shkurtër i shkrimit tuaj pasqyron se si paraqitet shkrimi juaj kur vendoset në faqen kryesore apo kur eksportohet për shfrytëzim nga site të tjerë. <span class="no-js"> Mund të përcaktoni pikën e ndërprerjes së shkrimit tuaj duke përdorur kufizuesin "&lt;!--break--&gt;" (pa thonjëza).</span>

en: Vote count
sq: Numërimi i votave

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: No modules are available to uninstall.
sq: Asnjë modul në dispozicion për çinstalim.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sq: Kjo temë kërkon versionin @php_required të PHP dhe nuk është kompatibël me versionin !php_version të PHP.

en: (active tab)
sq: (tab aktive)

en: Add other blocks
sq: Shto blloqe të tjerë
