Mobile jQuery Theme (7.x-1.0-beta1) - en to ug translation catalogue (57 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: More
ug: داۋامى

en: view
ug: كۆرۇش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىش

en: Go to next page
ug: كىيىنكى بەت

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Refresh
ug: يېڭىلاش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Error
ug: خاتالىق

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: OK
ug: جەزملەش

en: Add new comment
ug: ئىنكاس يېزىش

en: Uninstall
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: View user profile.
ug: ئەزا ئارخىبىنى كۆرۇش

en: @time ago
ug: بۇرۇن@time

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Your search yielded no results
ug: ھىچنىمىنى تاپالمىدى

en: Choice
ug: تاللاش

en: White
ug: ئاق

en: You are here
ug: ھازىرقى ئورنىڭىز

en: Go to first page
ug: بىرىنچى بەت

en: Go to last page
ug: ئاخىرقى بەت

en: Blue
ug: كۆك

en: @user's picture
ug: user نىڭ باش سۈرىتى@

en: More help
ug: ياردەم

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: No comments available.
ug: ئىنكاس يوق.

en: Black
ug: قارا

en: Hide descriptions
ug: قىسقىچە مەزمۇنىنى يوشۇرۇش

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: Yellow
ug: سېرىق

en: Search form
ug: ئىزدەش جەدۋىلى

en: No modules are available to uninstall.
ug: قاچىلايدىغان مودۇل يوق.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ug: ئىنكاس يوللاش ئۈچۈن <a href="@login">كىرىش</a>  ياكى <a href="@register">تىزىملىنىش</a>

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
ug: ئىنكاس يوللاش ئۈچۈن<a href="@login">كىرىش</a>

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
ug: <a href="@poweredby">Drupal</a>  سۇپىسىدىن پايدىلىنىپ قۇرۇلدى.

en: Text Formats
ug: تېكىست فورماتى
