Mobile jQuery Theme (7.x-1.1-beta1) - en to nn translation catalogue (62 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: Search
nn: Søk

en: Weight
nn: Vekt

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Back
nn: Attende

en: Default
nn: Standard

en: Error
nn: Feil

en: Block
nn: Blokk

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: @time ago
nn: @time sidan

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Your search yielded no results
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Empty
nn: Tom

en: Info
nn: Informasjon

en: revert
nn: tilbakestill

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to page @number
nn: Gå til side @number

en: Show descriptions
nn: Vis skildringar

en: Preview trimmed version
nn: Førehandsvis forkorta utgåve

en: Preview full version
nn: Førehandsvis heile

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: No comments available.
nn: Ingen kommentarar er tilgjengelege

en: Hide descriptions
nn: Skjul skildringane

en: Vertical Tabs
nn: Vertikale faner

en: sort ascending
nn: sorter aukande

en: sort descending
nn: sorter minkande

en: No blocks in this region
nn: Ingen blokkar i denne regionen

en: Subscribe to @feed-title
nn: Abonner på @feed-title

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> eller <a href="@register">registrer som brukar</a> for å skrive kommentar

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> for å skrive kommentar

en: More information about text formats
nn: Meir informasjon om tekstformatering.

en: Requires: !module-list
nn: Krevjer: !module-list

en: Required by: !module-list
nn: Krevjast av: !module-list

en: Highlighted
nn: Utheva

en: (Machine name: @type)
nn: (Datamaskinnamn: @type)
