Mobile jQuery Theme (7.x-1.1-beta1) - en to is translation catalogue (69 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Comments
is: Ummæli

en: More
is: Meira

en: Version
is: Útgáfa

en: view
is: skoða

en: Search
is: Leit

en: Weight
is: Vægi

en: Parent
is: Foreldri

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Back
is: Til baka

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Format
is: Stílsnið

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Region
is: Svæði

en: no screenshot
is: engin skjámynd

en: Check
is: Athuga

en: Error
is: Villa

en: Block
is: Blokk

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Roles
is: Hlutverk

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Warning
is: Viðvörun

en: OK
is: Í lagi

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: View user profile.
is: Skoða prófíl notanda.

en: @time ago
is: @time síðan

en: Search results
is: Leitarniðurstöður

en: Your search yielded no results
is: Leitin skilaði engum niðurstöðum

en: Empty
is: Tóm

en: Choice
is: Valkostur

en: revert
is: bakfæra

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Go to page @number
is: Fara á síðu @number

en: Grid
is: Grind

en: Show descriptions
is: Sýna lýsingar

en: Blue
is: Blár

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: No comments available.
is: Engin ummæli tiltæk.

en: Black
is: Svartur

en: edit role
is: breyta hlutverki

en: Vote count
is: Atkvæðatalning

en: Search form
is: Leitarform

en: height @height
is: hæð @height

en: upscaling allowed
is: uppskölun leyfð

en: (active tab)
is: (virkur flipi)

en: More information about text formats
is: Nánari upplýsingar um textaforsnið
