Mobile jQuery Theme (7.x-2.0-beta1) - en to el translation catalogue (122 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Weight
el: Βάρος

en: Parent
el: Γονέας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Back
el: Πίσω

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Format
el: Μορφή

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: no screenshot
el: δεν υπάρχει δείγμα εικόνας

en: Check
el: Επιταγή

en: Error
el: Σφάλμα

en: Forward
el: Επόμενο

en: Block
el: Μπλοκ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: OK
el: ΟΚ

en: Width
el: Πλάτος

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Operation
el: Λειτουργία

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: @time ago
el: πριν από @time

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Empty
el: Κενό

en: Choice
el: Επιλογή

en: Info
el: Πληροφορίες

en: White
el: Λευκό

en: revert
el: επαναφορά

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Go to page @number
el: πήγαινε στη σελίδα @number

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Show descriptions
el: Εμφάνιση περιγραφών

en: Blue
el: Μπλε

en: @user's picture
el: Εικόνα @user

en: More help
el: Περισσότερη βοήθεια

en: Preview trimmed version
el: Δοκιμή εμφάνισης της περικομμένης μορφής

en: Preview full version
el: Δοκιμή εμφάνισης της πλήρους μορφής

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: No comments available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σχόλια.

en: Black
el: Μαύρο

en: Expand layout to include descriptions.
el: Επέκταση της διάταξης για τη συμπερίληψη των περιγραφών.

en: Hide descriptions
el: Απόκρυψη περιγραφών

en: Compress layout by hiding descriptions.
el: Συμπύκνωση της διάταξης με την απόκρυψη των περιγραφών.

en: Effect
el: Εφέ

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: edit permissions
el: επεξεργασία δικαιωμάτων

en: original
el: πρωτότυπο

en: edit role
el: επεξεργασία ρόλου

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: ‹
el: <

en: ›
el: >

en: Vertical Tabs
el: Κατακόρυφες καρτέλες

en: sort ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση

en: sort descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση

en: No blocks in this region
el: Δεν υπάρχουν μπλοκ σε αυτή την περιοχή

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
el: Η περικομμένη έκδοση της δημοσίευσής σας δείχνει πως εμφανίζεται όταν προβιβάζεται στην κεντρική σελίδα ή εξάγεται για συλλογή. <span class="no-js"> Μπορείτε να εισάγετε το διαχωριστή "&lt;!--break--&gt;" (χωρίς τα εισαγωγικά) για να ορίσετε με ακρίβεια σε ποιο σημείο η δημοσίευσή σας θα χωριστεί.</span>

en: Vote count
el: Σύνολο ψήφων

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: No modules are available to uninstall.
el: Καμία μονάδα δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

en: Alert
el: Συναγερμός

en: width @width
el: πλάτος @width

en: height @height
el: ύψος @height

en: upscaling allowed
el: επιτρέπεται υπέρ-κλιμάκωση

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
el: τυχαία ανάμεσα -@degrees&deg και @degrees&deg

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Subscribe to @feed-title
el: Εγγραφή στη @feed-title

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
el: <a href="@login">Εισέλθετε στο σύστημα</a> ή <a href="@register">εγγραφείτε</a> για να υποβάλετε σχόλια

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
el: <a href="@login">Συνδεθείτε</a> για να υποβάλετε σχόλια

en: More information about text formats
el: Περισσότερες πληροφορίες για τις επιλογές μορφοποίησης

en: Style name
el: Όνομα στυλ

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
el: Δεν υπάρχουν εφέ για αυτό το στυλ. Προσθέστε ένα, επιλέγοντας από την αναδυόμενη λίστα παρακάτω.

en: view actual size
el: δες το πραγματικό μέγεθος

en: Sample original image
el: Δείγμα αρχικής εικόνας

en: Sample modified image
el: Δείγμα τροποποιημένης εικόνας

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
el: Βασισμένο στο <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: Show more content
el: Περισσότερο περιεχόμενο

en: @name <em>(locked)</em>
el: @name <em>(κλειδωμένο)</em>

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Close overlay
el: Κλείσιμο της υπέρθεσης

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Add other blocks
el: Προσθήκη άλλων μπλοκ

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
el[0]: Για να απεγκατασταθεί το @module, η παρακάτω μονάδα πρέπει πρώτα να απεγκατασταθεί: @required_modules
el[1]: Για να απεγκατασταθεί το @module, οι παρακάτω μονάδες πρέπει πρώτα να απεγκατασταθούν: @required_modules

en: (Machine name: @type)
el: (Όνομα μηχανής: @type)
