Mobile jQuery Theme (7.x-2.0-beta1) - en to is translation catalogue (79 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: delete
is: strika

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: More
is: Meira

en: Version
is: Útgáva

en: view
is: vís

en: Search
is: Leita

en: Weight
is: Vekt

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: edit
is: broyt

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Default
is: Standard

en: Region
is: Øki

en: no screenshot
is: eingin skermmynd

en: Error
is: Feilur

en: Block
is: Blokkur

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: Custom
is: Sergjørt

en: Roles
is: Leiklutir

en: Vocabulary name
is: Navn á orðasavni

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: Uninstall
is: Tak út aftur

en: Operation
is: Gerð

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: View user profile.
is: Vís brúkaravangamynd.

en: @time ago
is: @time síðani

en: Search results
is: Leitiúrslit

en: Your search yielded no results
is: Leitingin hjá tær gav einki úrslit

en: Choice
is: Val

en: revert
is: før aftur

en: You are here
is: Tú ert her

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Go to page @number
is: Far til síðu @number

en: Show descriptions
is: Vís nágreiningar

en: Blue
is: Blátt

en: @user's picture
is: Mynd: @user

en: More help
is: Meira hjálp

en: Preview trimmed version
is: Undansýn styttu útgávu

en: Preview full version
is: Undansýn fullu útgávu

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: No comments available.
is: Ongar viðmerkingar tøkar.

en: Black
is: Svart

en: Expand layout to include descriptions.
is: Víðka uppseting (layout) við at vísa lýsingar.

en: Hide descriptions
is: Krógva nágreiningar

en: Compress layout by hiding descriptions.
is: Stappa uppseting (layout) við at fjalda lýsingar.

en: Error message
is: Feilboð

en: edit permissions
is: broyt rættindi

en: edit role
is: broyt leiklut

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: sort ascending
is: raða hækkandi

en: sort descending
is: raða lækkandi

en: No blocks in this region
is: Eingir blokkar í hesum øki

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
is: Stytta útgávan av tínum posti vísir hvussu tín postur sær út tá ið hann verður fluttur fram á høvuðssíðuna ella bjóðaður út sum RSS.<span class="no-js">  Tú kanst seta inn avmarkaran  "&lt;!--break--&gt;" (uden gásareyguni) til at fínstilla hvar posturin verður sundurskildur.</span>

en: Vote count
is: Atkvøðutal

en: Search form
is: Leitifelt

en: No modules are available to uninstall.
is: Eingi mótul eru tøk at taka av heimasíðuni.

en: (active tab)
is: (virkið spjaldur)

en: Status message
is: Støðuboð

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
is: <a href="@login">Rita inn</a> ella <a href="@register">skráset teg</a> til at gera viðmerkingar

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
is: <a href="@login">Rita inn</a> til at gera viðmerkingar

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
is: Rikið við <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: Add other blocks
is: Stovna aðrar blokkar
