Mobile jQuery Theme (7.x-2.0-beta1) - en to th translation catalogue (75 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Version
th: รุ่น

en: Search
th: ค้นหา

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Back
th: กลับ

en: False
th: เท็จ

en: Format
th: รูปแบบ

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: no screenshot
th: ไม่มีภาพหน้าจอ

en: Check
th: เช็ค

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Warning
th: การเตือน

en: Width
th: ความกว้าง

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: View user profile.
th: ดูรายละเอียดผู้ใช้

en: @time ago
th: @time ก่อน

en: Search results
th: ผลการค้นหา

en: Your search yielded no results
th: ไม่พบสิ่งที่คุณต้องการค้นหา

en: Choice
th: ตัวเลือก

en: Info
th: ข้อมูล

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: You are here
th: คุณอยู่ที่นี่

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Go to page @number
th: ไปยังหน้า @number

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Show descriptions
th: แสดงคำอธิบาย

en: Blue
th: สีน้ำเงิน

en: @user's picture
th: รูปภาพของ @user

en: More help
th: ความช่วยเหลือเพิ่มเติม

en: Preview trimmed version
th: ตัวอย่างเนื้อหาฉบับย่อ

en: Preview full version
th: ตัวอย่างเนื้อหาฉบับเต็ม

en: Black
th: สีดำ

en: Hide descriptions
th: ซ่อนคำอธิบาย

en: Compress layout by hiding descriptions.
th: รูปแบบการบีบอัดโดยการซ่อนรายละเอียด

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: edit permissions
th: แก้ไขสิทธิ์

en: edit role
th: แก้ไขระดับผู้ใช้

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Yellow
th: เหลือง

en: Vertical Tabs
th: แท็บแนวตั้ง

en: sort ascending
th: เรียงจากน้อยไปมาก

en: sort descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: No blocks in this region
th: ไม่มีบล็อคในตำแหน่งนี้

en: Vote count
th: คะแนนโหวต

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: No modules are available to uninstall.
th: ไม่มีโมดูลที่สามารถลบได้

en: Alert
th: แจ้งเตือน

en: (active tab)
th: (แท็บปัจจุบัน)

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Subscribe to @feed-title
th: ลงชื่อรับข่าว @feed-title

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
th: <a href="@login">เข้าสู่ระบบ</a> หรือ <a href="@register">ลงทะเบียน</a> เพื่อแสดงความคิดเห็น

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
th: <a href="@login">เข้าสู่ระบบ</a> เพื่อแสดงความคิดเห็น

en: Requires: !module-list
th: ต้องการ: !module-list

en: Required by: !module-list
th: ที่กำหนดไว้ใน: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
th: ขับเคลื่อนโดย <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Text Formats
th: รูปแบบข้อความ

en: Add other blocks
th: เพิ่มบล็อคอื่น
