Mobile Switch (7.x-2.0-alpha1) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Development
da: Udvikling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Advanced
da: Avanceret

en: Basic settings
da: Basale indstillinger

en: Theme settings
da: Indstillinger for theme

en: About
da: Om

en: Never fetched
da: Aldrig hentet

en: Do not use
da: Anvend ikke

en: Uses
da: Bruger

en: Caches cleared.
da: Cacher tømt.

en: Mobile theme
da: Mobilt tema

en: Administer site configuration
da: Administrér site-indstillinger

en: Administer themes
da: Administrér temaer

en: Checking for available updates
da: Søger efter opdateringer

en: Mobile Switch
da: Mobilomskifter

en: Which theme should be used as default theme when a mobile device detected.
da: Hvilket tema bør anvendes som standardtema, når en mobil enhed er detekteret.

en: Developer modus
da: Udviklertilstand

en: Enable or disable automatic theme changing for mobile devices.
da: Aktivér eller deaktivér automatisk temaskift for mobile enheder.

en: Mobile Switch can help to develop a mobile site.
da: Mobile Switch kan hjælpe med at udvikle et mobilt websted.

en: Preventing
da: Forebyggelse

en: Prevention of mobile devices. This allows to bypass mobile devices the automatic switching to the mobile theme.
da: Forebyggelse af mobile enheder. Dette tillader at forbigå mobile enheders automatiske omskiftning til mobilt tema.

en: Use preventing
da: Brug forebyggelse

en: Administration usage
da: Administrativ anvendelse

en: Use the mobile theme on administration pages when a mobile device detected.
da: Brug det mobile tema på administrationssider når en mobil enhed er detekteret.

en: Please configure the !basic-settings and enable a mobile theme.
da: Konfigurér venligst !basic-settings og aktivér et mobilt tema.

en: Adjust the basic settings.
da: Tilpas de grundlæggende indstillinger.

en: Tablet device
da: Tabletenhed

en: Use the mobile theme when a mobile device tablet detected.
da: Brug det mobile tema, når en mobil tabletenhed er detekteret.

en: Display Mobile Detect informations
da: Vis Mobile Detect informationer

en: To install the new version see README.txt for installation instructions.
da: For at installere den nye version se installationsvejledning i README.txt .

en: Mobile Detect settings
da: Indstillinger for Mobile Detect

en: Currently used Mobile Detect version: %fileversion
da: Nuværende Mobile Detect version: %fileversion

en: Available is the new Mobile Detect version: %fileversion
da: Tilgængelig ny version af Mobile Detect: %fileversion

en: New Mobile Detect version: %fileversion
da: Ny Mobile Detect version: %fileversion

en: Enable automatic version check
da: Aktivér automatisk versionskontrol

en: Automatically checks new versions of the Mobile Detect class.
da: Søger automatisk efter nye versioner af Mobile Detect klassen.

en: Check for new Mobile Detect version every
da: Søg efter nye versioner af Mobile Detect hver

en: Newer Mobile Detect class will be automatically downloaded and stored in the files directory. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
da: Ny Mobile Detect klasse bliver automatisk downloadet og gemt i fil-mappen. (Kræver et korrekt konfigureret <a href="@cron">cron-job</a>.)

en: Refresh Mobile Detect
da: Opfrisk Mobile Detect

en: No new version of the Mobile Detect class to import.
da: Ingen ny version af Mobile Detect klassen til import.

en: The new version %version of the Mobile Detect class imported to the files directory.
da: Den nye version %version af Mobile Detect klassen er importeret til fil-mappen.

en: Mobile Detect - The lightweight PHP class for detecting mobile devices.
da: Mobile Detect - Letvægts PHP-klasse til detektering af mobile enheder.

en: Configure Mobile Detect Import settings.
da: Tilpas importindstillinger for Mobile Detect.
