Mobilizer (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (78 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Pages
nl: Pagina's

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: RSS feed
nl: RSS-feed

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: edit
nl: bewerken

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Font Size
nl: Lettergrootte

en: Layout
nl: Lay-out

en: <none>
nl: -geen-

en: Email
nl: E-mail

en: file
nl: bestand

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Done
nl: Gereed

en: Header
nl: Kop

en: Width
nl: Breedte

en: State
nl: Status

en: Send
nl: Versturen

en: Method
nl: Methode

en: Start
nl: Begin

en: Menu Title
nl: Menutitel

en: Page Title
nl: Paginatitel

en: City
nl: Plaats

en: Share
nl: Delen

en: Street Address
nl: Straat & huisnummer/bus

en: Message:
nl: Bericht:

en: send
nl: versturen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Display Options
nl: Weergave-opties

en: Style
nl: Stijl

en: You are here
nl: U bent hier

en: Apply
nl: Toepassen

en: Save Configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: There was an error saving the menu link.
nl: Er is een fout opgetreden tijden het opslaan van de menulink.

en: Upload Images
nl: Afbeeldingen uploaden

en: EDIT
nl: Bewerken

en: Go back
nl: Ga terug

en: Zipcode
nl: Postcode

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Email:
nl: E-mail:

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: The content type %name has been updated.
nl: Het inhoudstype %name is bijgewerkt.

en: The content type %name has been added.
nl: Het inhoudstype %name is toegevoegd.

en: Added content type %name.
nl: Inhoudstype %name toegevoegd.

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: The file permissions could not be set on %uri.
nl: De toegangsrechten van dit bestand konden niet worden gewijzigd op %uri.

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
nl: Er zijn nog geen links voor dit menu. <a href="@link">Voeg een link toe</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
nl: De tekst die wordt gebruikt voor de link in het menu.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
nl: Weet u zeker dat u de link %item wilt verwijderen?

en: The menu link %title has been deleted.
nl: De menulink %title is verwijderd.

en: Deleted menu link %title.
nl: Menulink %title verwijderd.

en: Edit menu link
nl: Menulink bewerken

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Enable @title menu link
nl: Menulink @title inschakelen

en: Headings
nl: Koppen

en: ENABLED
nl: Ingeschakeld

en: '@color' is not a valid hex color
nl: '@color' is geen geldige hexadecimale kleur

en: About Us
nl: Over ons

en: Layout Configuration
nl: Lay-out instellingen
