Mobilizer (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: RSS feed
bn: RSS ফীড

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Menu
bn: মেনু

en: <none>
bn: <একটিও নয়>

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Message:
bn: বার্তা:

en: You are here
bn: আপনি এখানে

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Email:
bn: ইমেইল:

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
