Mobilizer (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: delete
da: slet

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: RSS feed
da: RSS-feed

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Center
da: Centreret

en: edit
da: redigér

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: <none>
da: - ingen -

en: file
da: fil

en: Done
da: Færdig

en: Header
da: Overskrift

en: Width
da: Bredde

en: State
da: Status

en: Method
da: Metode

en: reset
da: gendan

en: Menu Title
da: Menutitel

en: City
da: By

en: Share
da: Del

en: Street Address
da: Adresse

en: Feed Type
da: Feed-type

en: Message:
da: Besked:

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: You are here
da: Du er her

en: Apply
da: Udfør

en: Save Configuration
da: Gem konfiguration

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: There was an error saving the menu link.
da: Der opstod en fejl i forsøget på at gemme menu-linket.

en: EDIT
da: REDIGÉR

en: Go back
da: Gå tilbage

en: Zipcode
da: Postnummer

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Email:
da: E-mail:

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: The file permissions could not be set on %uri.
da: Filtilladelser kunne ikke sættes på %uri.

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
da: Der er endnu ingen menu-links. <a href="@link">Tilføj link</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
da: Teksten der bruges til dette link i menuen.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette det tilpassede menupunkt %item?

en: The menu link %title has been deleted.
da: Menu-linket %title slettet.

en: Deleted menu link %title.
da: Slet menu-linket %title.

en: Edit menu link
da: Redigér menu-link

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Enable @title menu link
da: Aktivér @title menu-link
