Mobilizer (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Pages
ja: ページ

en: delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Username
ja: ユーザー名

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: RSS feed
ja: RSSフィード

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Center
ja: 中央

en: edit
ja: 編集

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Font Size
ja: フォントサイズ

en: Menu
ja: メニュー

en: Layout
ja: レイアウト

en: <none>
ja: <なし>

en: file
ja: ファイル

en: Done
ja: 完了

en: Header
ja: ヘッダー

en: Width
ja: 幅

en: State
ja: 状態

en: Send
ja: 送信

en: Method
ja: メソッド

en: Start
ja: 開始

en: reset
ja: リセット

en: Page Title
ja: ページタイトル

en: City
ja: 市区町村

en: Feed Type
ja: フィードタイプ

en: menu
ja: メニュー

en: Message:
ja: メッセージ:

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Style
ja: スタイル

en: You are here
ja: 現在地

en: Apply
ja: 適用

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: There was an error saving the menu link.
ja: メニューリンクの保存中にエラーが発生しました。

en: Add New Page
ja: ページを追加

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Email:
ja: Ｅメール:

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: The file permissions could not be set on %uri.
ja: %uri のファイルのパーミッションを設定できませんでした。

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
ja: メニューリンクはまだ一つも登録されていません。<a href="@link">リンクを追加する</a>。

en: The text to be used for this link in the menu.
ja: メニュー内でこのリンクを使う時に利用される文字列。

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
ja: カスタムメニューリンク %item を削除してよろしいですか？

en: The menu link %title has been deleted.
ja: メニューリンク %title が削除されました。

en: Deleted menu link %title.
ja: メニューリンク %title を削除しました。

en: Edit menu link
ja: メニューリンクの編集

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Enable @title menu link
ja: @title メニューリンクを有効にする

en: Basic Page
ja: 基本ページ
