Mobilizer (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (65 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: delete
pt: apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: RSS feed
pt: Feed RSS

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Center
pt: Central

en: edit
pt: editar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Help
pt: Ajuda

en: Font Size
pt: Tamanho da Fonte

en: <none>
pt: «nenhum»

en: file
pt: arquivo

en: Done
pt: Concluído

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Width
pt: Largura

en: State
pt: Estado

en: Send
pt: Enviar

en: Method
pt: Método

en: Start
pt: Iniciar

en: reset
pt: restaurar

en: Menu Title
pt: Título do menu

en: Page Title
pt: Título da Página

en: City
pt: Cidade

en: Share
pt: Compartilhe

en: Street Address
pt: Endereço

en: Message:
pt: Mensagem:

en: send
pt: enviar

en: Header Image
pt: Imagem do cabeçalho

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Style
pt: Estilo

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Apply
pt: Aplicar

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: There was an error saving the menu link.
pt: Ocorreu um erro ao salvar o link do menu.

en: Go back
pt: Voltar

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: The file permissions could not be set on %uri.
pt: As permissões não puderam ser definidas em %uri.

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
pt: Ainda não existem links no menu. <a href="@link">Adicionar link</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
pt: O texto a ser usado para este link no menu.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
pt: Tem certeza que você quer apagar o link de menu %item?

en: The menu link %title has been deleted.
pt: O link de menu %title foi apagado.

en: Deleted menu link %title.
pt: Item de menu %title excluído.

en: Edit menu link
pt: Editar o link do menu

en: Contact Us
pt: Contate-nos

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Enable @title menu link
pt: Ativar o link @title

en: Headings
pt: Cabeçalhos

en: '@color' is not a valid hex color
pt: '@color' não é uma cor hexadecimal válida

en: About Us
pt: Sobre nós

en: Basic Page
pt: Página Básica
