Mobilizer (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (64 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: RSS feed
hi: आर एस एस फीड

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: edit
hi: संपादन करें

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: px
hi: पिक्सेल

en: Menu
hi: सूची

en: Layout
hi: ख़ाका

en: <none>
hi: <कोई नहीं>

en: Email
hi: ईमेल

en: file
hi: फ़ाइल

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Width
hi: चौड़ाई

en: State
hi: अवस्था

en: Send
hi: भेजें

en: node
hi: नोड

en: Method
hi: तरीका

en: Start
hi: शुरू

en: reset
hi: रीसेट करें

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: menu
hi: सूची

en: Message:
hi: संदेश

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: Style
hi: अंदाज

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Apply
hi: लागू करें

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: There was an error saving the menu link.
hi: मेनू लिंक को संग्रहित / बचाया नहीं जा सका

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Email:
hi: ईमेल / ई -पता :

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Added content type %name.
hi: कंटेंट प्रकार %name को जोड़ दिया गया है |

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: The file permissions could not be set on %uri.
hi: फाइल अनुमति %uri के लिए सेट नहीं किया जा सकता है

en: Video URL
hi: वीडियो यूआरएल

en: Contact Us
hi: हमसे संपर्क करें

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Enable @title menu link
hi: मेनू लिंक @title सक्रिय करें
