Mobilizer (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (68 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: edit
it: modifica

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: <none>
it: -nessuno-

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Done
it: Fatto

en: Header
it: Intestazione

en: Width
it: Larghezza

en: State
it: Stato

en: Send
it: Invia

en: node
it: nodo

en: Method
it: Metodo

en: Start
it: Inizio

en: reset
it: ripristina

en: Menu Title
it: Titolo del Menù

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: City
it: Città

en: Message:
it: Messaggio:

en: send
it: invia

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Style
it: Stile

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Apply
it: Applica

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: There was an error saving the menu link.
it: Si è verificato un errore nel salvare il link del menu.

en: Upload Images
it: Carica immagini

en: Go back
it: Indietro

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Email:
it: E-mail:

en: Main menu
it: Menu principale

en: The content type %name has been updated.
it: Il tipo di contenuto %name è stato aggiornato.

en: The content type %name has been added.
it: Il tipo di contenuto %name è stato aggiunto.

en: Added content type %name.
it: Aggiunto tipo di contenuto %name

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: The file permissions could not be set on %uri.
it: I permessi per il file non possono essere impostati per %uri.

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
it: Non ci sono ancora voci nel menu. <a href="@link">Aggiungi voce</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
it: Il testo da utilizzare nel menu per questo link.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
it: Sei sicuro di voler eliminare la voce del menu personalizzata %item?

en: The menu link %title has been deleted.
it: Il link di menu %title è stato rimosso.

en: Deleted menu link %title.
it: La voce di menu %title è stata eliminata.

en: Edit menu link
it: Modifica voce del menu

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Enable @title menu link
it: Attiva la voce del menu @title

en: Headings
it: Intestazioni
