Mobilizer (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (76 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: RSS feed
pt: Feed RSS

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Centrar

en: edit
pt: editar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Help
pt: Ajuda

en: Font Size
pt: Tamanho da Letra

en: <none>
pt: [nenhum]

en: file
pt: ficheiro

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: Done
pt: Operação concluída

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Width
pt: Largura

en: State
pt: Estado

en: Send
pt: Enviar

en: node
pt: nó

en: Method
pt: Método

en: Start
pt: Iniciar

en: reset
pt: reiniciar

en: Menu Title
pt: Título do Menu

en: Page Title
pt: Título da Página

en: City
pt: Município/Concelho

en: Share
pt: Partilhar

en: Street Address
pt: Morada

en: Message:
pt: Mensagem:

en: Header Image
pt: Imagem de cabeçalho

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Video
pt: Vídeo

en: Style
pt: Estilo

en: You are here
pt: Está aqui

en: Apply
pt: Aplicar

en: Save Configuration
pt: Guardar Configuração

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: There was an error saving the menu link.
pt: Ocorreu um erro a guardar a ligação do menu.

en: Go back
pt: Retroceder

en: Contact Form Title
pt: Título de formulário de contato

en: Zipcode
pt: Código postal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Main menu
pt: Menu principal

en: The content type %name has been updated.
pt: O tipo de conteúdo %name foi atualizado.

en: The content type %name has been added.
pt: O tipo de conteúdo %name foi adicionado.

en: Added content type %name.
pt: Adicionado o tipo de conteúdo %name.

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: The file permissions could not be set on %uri.
pt: As permissões do ficheiro não podem ser definidas no %uri

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
pt: Não existe ainda nenhuma ligação no menu. <a href="@link">Adicionar ligação</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
pt: O texto a ser usado para esta ligação no menu.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
pt: Tem certeza que quer apagar a ligação do menu personalizado %item?

en: The menu link %title has been deleted.
pt: A ligação de menu %title foi apagada.

en: Deleted menu link %title.
pt: Ligação ao menu %title apagada.

en: Edit menu link
pt: Editar as ligações do menu

en: Video URL
pt: Caminho do vídeo

en: Contact Us
pt: Contacte-Nos

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Enable @title menu link
pt: Ativar ligação de menu @title

en: Headings
pt: Títulos
