Mobilizer (7.x-2.0-beta2) - en to tr translation catalogue (73 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: edit
tr: düzenle

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Menu
tr: Menü

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Email
tr: E-posta

en: file
tr: dosya

en: Done
tr: Tamam

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Width
tr: Genişlik

en: State
tr: Durum

en: Send
tr: Gönder

en: node
tr: düğüm

en: Method
tr: Yöntem

en: Start
tr: Başlangıç

en: reset
tr: sıfırla

en: Menu Title
tr: Menü Başlığı

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: City
tr: Şehir

en: Share
tr: Paylaş

en: Street Address
tr: Adres

en: menu
tr: menü

en: Message:
tr: İleti:

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Display Options
tr: Gösterim Seçenekleri

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Apply
tr: Uygula

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: There was an error saving the menu link.
tr: Menü bağlantısını kaydederken bir hata oluştu.

en: Go back
tr: Geri dön

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Email:
tr: E-posta:

en: Main menu
tr: Ana menü

en: The content type %name has been updated.
tr: %name içerik türü güncellendi.

en: The content type %name has been added.
tr: %name içerik türü eklendi.

en: Added content type %name.
tr: %name içerik türü eklendi.

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: The file permissions could not be set on %uri.
tr: Dosya izinleri %uri üzerine uygulanamadı.

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
tr: Henüz hiçbir menü bağlantısı yok. <a href="@link">Bağlantı ekleyin</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
tr: Bu bağlantı için menüde kulanılacak metin.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
tr: %item özel menü bağlantısını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: The menu link %title has been deleted.
tr: %title menü bağlantısı silindi.

en: Deleted menu link %title.
tr: %title menü bağlantısı silindi.

en: Edit menu link
tr: Menü bağlantısını düzenle

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Enable @title menu link
tr: @title menü bağlantısını etkinleştir

en: Headings
tr: Başlıklar
