Mobilizer (7.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (72 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: edit
fa: ویرایش

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Font Size
fa: انداره فونت

en: Menu
fa: منو

en: Layout
fa: آرایش

en: <none>
fa: <هیچ>

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: file
fa: فایل

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: Done
fa: انجام

en: Header
fa: سربرگ

en: Width
fa: عرض

en: State
fa: وضعیت

en: Send
fa: ارسال

en: node
fa: محتوا

en: Method
fa: روش

en: reset
fa: بازنشانی

en: Menu Title
fa: عنوان منو

en: City
fa: شهر

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: menu
fa: منو

en: Message:
fa: پیغام:

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Style
fa: سبک

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: There was an error saving the menu link.
fa: هنگام ذخیره پیوند منو خطایی رخ داد.

en: Go back
fa: بازگشت به عقب

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Email:
fa: پست الکترونیک:

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: The content type %name has been updated.
fa: نوع محتوای %name به‌روز شد.

en: The content type %name has been added.
fa: نوع محتوای %name اضافه شد.

en: Added content type %name.
fa: نوع محتوای %name اضافه شد.

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: The file permissions could not be set on %uri.
fa: مجوزهای فایل نمی‌تواند بر روی %uri تنظیم شود.

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
fa: هنوز هیچ پیوند منویی وجود ندارد. <a href="@link">افزودن پیوند</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
fa: متنی که باید برای این پیوند در منو استفاده شود.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید منوی سفارشی %item را حذف کنید؟

en: The menu link %title has been deleted.
fa: پیوند منو %title حذف شد.

en: Deleted menu link %title.
fa: پیوند منوی %title حذف شد.

en: Edit menu link
fa: ویرایش پیوند منو

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Enable @title menu link
fa: فعال سازی پیوند منو @title

en: Slider Images
fa: تصاویر اسلاید
