Modal forms (with ctools) (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Create a new user account.
fa: ایجاد حساب جدید

en: Request new password via e-mail.
fa: درخواست گذرواژه جدید از طریق پست الکترونیکی.

en: Password
fa: گذرواژه

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Contact
fa: تماس

en: Display links
fa: نمایش پیوندها

en: Log in
fa: ورود

en: Close
fa: بستن

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Loading
fa: در حال بارگذاری

en: Show links
fa: نمایش پیوند‌ها
